WYZWANIE CZYTELNICZE 2015


Zawsze lubiłam czytać książki. lista tych do przeczytania rosła z każdym dniem, dlatego też gdy natknęłam się niedawno na wyzwanie czytelnicze wiedziałam, że to coś dla mnie. 
W całym przedsięwzięciu chodzi o to aby czytać książki z listy. Jest to jednak dość oryginalna lista, opisująca daną lekturę za pomocą jakiejś charakterystycznej cechy np. książka, którą napisał ktoś poniżej 30 roku życia. Pozostawia to wiele swobody, a zarazem stanowi małe wyzwanie. Przejrzałam kilka takich - wybrałam moim zdaniem najlepsze propozycje do których dodałam kilka własnych i tak oto powstała lista książek do przeczytania w 2015 roku. Zachęcam Was do jej przeglądania i podjęcia ze mną wyzwania.
Poniżej przedstawię Wam listę książek. Możecie spisać wybrane pozycje lub pobrać ją tutaj.


Jestem przekonana, że jest to doskonała zabawa nie tylko dla moli książkowych, ale i dla tych, którzy chcieliby więcej czytać. Chyba nie muszę wyliczać jak wiele dobrego płynie z czytania książek. Mimo iż mamy w tych czasach tak łatwy dostęp do książek, poziomem czytelnictwa w Polsce nie możemy się szczycić. Pokażmy, że jest inaczej, że są ludzie, którzy czytają książki. Spróbujcie podjąć to wyzwanie - zachęćcie do niego innych. Nawet jeśli uda Wam się przeczytać jedynie kilka pozycji będzie to wielki sukces!

Dajcie mi znać jeśli podejmujecie się wyzwania. Ciekawa również jestem jakie tytuły książek wybierzecie do poszczególnych kategorii. Gdy już jakąś przeczytacie koniecznie mi o tym napiszcie. Myślę, żeby po jakimś czasie zrobić wpis o tym jak mi idzie i jakie książki z listy już przeczytałam.

Dobrym pomysłem jest również wypisywanie z książek najlepszych cytatów i wpisywanie ich tutaj. Co jakiś czas możemy zebrać je w całość i stworzyć naprawdę fajny kącik z cytatami. Zachęcam Was do tego ;-)


7 komentarzy:

 1. Więcej niż 500 stron (Służące - K. Stockett) - przeczytane.

  OdpowiedzUsuń
 2. "W tytule jest liczba" i już podejrzewam po co część kobiet sięgnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, że nawet o tym nie pomyślałam, ale pewnie tak będzie. Sama jednak się nie skuszę ;)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że podejmujesz wyzwanie :)

   Usuń
 4. Biorę udział :-) Dodrukuję sobie do organizera :-)

  OdpowiedzUsuń

....