D.I.Y. OKŁADKA NA NOTATNIK W 5 MINUT.


Przybywam do Was dzisiaj z nowym pomysłem D.I.Y. który przyda Wam się jeśli macie zalegające w szafie zeszyty z nieciekawą okładką lub gdy chcecie stworzyć coś własnego. Krok po kroku jak szybko wykonać okładkę na zeszyt znajdziecie poniżej. Aby wykonać okładkę potrzebujecie:
- zeszyt
- szary papier lub papier ozdobny
- nożyczki
- klej
- ołówek
- linijka

Jestem pewna, że każdy z Was posiada wszystkie z wyżej wymienionych rzeczy.


Krok 1. Zeszyt kładziemy na papierze i od każdego boku odmierzamy 1,5 cm - tak jak zostało to zaznaczone białymi liniami. Warto również zaznaczyć sobie miejsca, w którym położyliśmy zeszyt.


Krok 2. Odmierzoną ramkę wycinamy.


Krok 3. Na wyciętym papierze ponownie kładziemy zeszyt w miejscu, którym robiliśmy to poprzednio. Górną część ramki zginamy równo z krawędzią zeszytu. Musimy delikatnie podnieść środek zeszytu aby móc włożyć pod kartki nasz papier. To samo robimy z dolną częścią. Zagięte kawałki aby nie odstawały przyklejamy klejem.


Krok 4. Podobnie robimy z bokami, jednak zanim je skleimy musimy zająć się rogami. Po zagięciu boku odcinamy odstające części tak jak pokazane jest na zdjęciu (biała przerywana linia pokazuje, co należy odciąć).


Krok 5. Następnie odginamy bok i zginamy jego róg tak jak zostało pokazane na zdjęciu. Biała linia oznacza miejsce, w którym należy dokonać zgięcia. Niebieską linią zaznaczyłam krawędź zeszytu. Aby rogi wyszły równo należy zgiąć bok przed krawędzią zeszytu. Tak postępujemy z wszystkimi 4 rogami i wszystko sklejamy.
Krok 6. Po wykonaniu wszystkich kroków, rogi i gotowy zeszyt powinien wyglądać tak jak na zdjęciu powyżej.


Jeśli użyliśmy szarego papieru teraz możemy zająć się ozdabianiem. Ogranicza Was jedynie Wasza wyobraźnia. Można kolorować, umieścić na okładce cytaty, zdjęcia - cokolwiek chcecie. Mój zeszyt wygląda tak:Kreatywnego tworzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

....