TO DO LIST: SZABLONY


Nadeszła wiosna, a z nią plany i nowe cele. Nie ma chyba łatwiejszej rzeczy sprzyjającej realizacji naszych planów jak 'To do list", czyli lista rzeczy do zrobienia, dzięki której uporządkujemy swoje życie.

 Zapisywanie wszystkiego na papierze ma magiczną moc - porządkuje nasze myśli, odciąża nasz mózg a zarazem motywuje do działania. Samo uczucie podczas skreślania kolejnego zadania z listy jest warte jej używania.  Pomyślcie jak przyjemnie jest usiąść pod koniec dnia i zobaczyć wszystkie pozycje wykreślone. Dzięki liście nasz dzień będzie bardziej produktywny.

Listę sprawdza się nie tylko podczas planowania dnia, ale również innych czynności. Powiedzmy, że piszecie pracę licencjacką/magisterską, uczycie się na egzamin, macie do zrobienia jakiś projekt - cokolwiek to jest na liście możecie wypisać sobie wszystkie mniejsze kroki, które musicie wykonać aby osiągnąć ostateczny cel.

Czas biegnie jak szalony - wykorzystajmy więc go w pełni. Jest wiele rzeczy, które planujesz od dawna, ale ciągle odkładasz je na 'potem'? Weź do ręki długopis i zapisz je wszystkie. 
Listy mogą obejmować różny przedział czasowy: dzień, tydzień, miesiąc, rok itd. Możesz zapisywać tytuły książek, które chcesz przeczytać lub filmów, które masz ochotę zobaczyć. Taka lista to naprawdę wspaniała rzecz.

Wystarczy tylko kartka i długopis lub możesz skorzystać z szablonów, które dla Ciebie przygotowałam:
 


Wszystkie szablony w wersji .png i .pdf znajdziecie tutaj.


# Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. Dajcie znać, który z szablonów najbardziej Wam odpowiada.
Owocnego planowania!

2 komentarze:

....