JAK PRZECHOWYWAĆ KOLCZYKI: D.I.Y.

Każda z kobiet, która ma więcej niż dwie pary kolczyków zna problem związany z ich przechowywaniem. Sama często przed wyjściem musiałam poświęcić kilka dodatkowych minut na znalezienie odpowiedniej pary za każdym razem obiecując sobie, że po powrocie do domu w końcu zrobię z tym porządek. Trochę to trwało jednak dziś wzięłam się do roboty i z satysfakcją mogę przyznać, że mam teraz cudownie wszystko zorganizowane i z zamkniętymi oczami mogę znaleźć kolczyki, których potrzebuję.

Poniżej podzielę się z Wami czterema genialnymi sposobami przechowywania kolczyków. Sposoby te są nie tylko szybkie do zrobienia, ale również tanie. Jestem przekonana, że każda z Was ma w domu potrzebne przybory.


Sposób 1: gotowa podkładka (widoczny na zdjęciu powyżej)

Jeżeli kupiliście kolczyki na sztywnej podkładce jaką widzicie na zdjęciu możecie wykorzystać ją do przechowywania większej ilości kolczyków. Wystarczy po prostu pozbyć się wszelkiego rodzaju naklejek z ceną mocząc etykietę w ciepłej wodzie, a następnie grubą igłą zrobić dodatkowe dziurki w podkładce. 
Początkowo na mojej znajdowało się miejsce tylko na trzy pary - teraz dzięki dodatkowym otworkom mogę zmieścić aż siedem.
W tym przypadku rolę podkładki mógłby pełnić sztywny wkład do segregatora lub specjalna przeźroczysta teczka na dokumenty, z której można wyciąć odpowiednich rozmiarów podkładkę.


Sposób 2: guziki


Wszystko czego potrzebujecie to guziki, w których dziurki wkładacie kolczyk i zapinacie go z tyłu. Sposób banalny aczkolwiek efektywny. Sprawdza się jednak jedynie do drobnych kolczyków. Jeżeli macie swoją ulubioną parę, którą najczęściej nosicie takie przechowywanie jest dla Was dobre.


Sposób 3: drukujemy ulubiony wzór


Zaletą tego sposobu jest fakt iż sami wybieramy wzór swojej podstawki. Drukujemy go na sztywnej kartce (może być kartka z bloku technicznego), myślę, że sprawdziłby się również papier do scrapbookingu, igłą przebijamy dziurki i gotowe!

Sposób 4: pudełka po zapałkach

 
Sposób ten najlepiej nadaje się do dużych kolczyków lub takich, których używamy jedynie od czasu do czasu. Pudełko po zapałkach obklejamy ozdobnym papierem, możemy również wydrukować swój ulubiony wzór. Wnętrze swojego pudełka dodatkowo wykleiłam innym rodzajem papieru, dzięki czemu całość naprawdę fajnie wygląda.


Jak widzicie żaden z powyższych D.I.Y. nie zajmie Wam więcej niż kilku minut, a efekt jest naprawdę świetny.

# Jeśli macie swoje sposoby na przechowywanie kolczyków koniecznie dajcie mi o nich znać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

....