WIOSENNE DIY: POM POM


Pom poms. Zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia. Nie tylko cudownie wyglądają, ale również nadają pomieszczeniu charakteru. Zawieszone pod sufitem, przyozdabiające zasłony czy też po prostu położone na komodzie są piękną dekoracją, która bez wątpienia wzbudzi zachwyt innych. Koniecznie musiałam je mieć - no i mam. Jest to bez wątpienia mój numer jeden w dekoracyjnym DIY - niezwykle proste, a tak bardzo efektowne. Dziś dzielę się z Wami wykonaniem pom poms - krok po kroku.

 POM POM


Potrzebne materiały:

* bibuła 
* nożyczki
* kawałek sznurka / nitka

Zauważyłam, że pom poms robione są najczęściej z gładkiej bibuły. Można jednak wykonać je z bibuły marszczonej. Jest to odrobinę trudniejsze gdyż trzeba dokładniej połączyć warstwy aczkolwiek efekt końcowy bardzo mi się podoba.


Krok 1.
 
Bibułę układamy warstwami. Im więcej warstw tym gęstszy pom pom nam wyjdzie. 10-12 warstw da nam ładnego pom poma. Wymiary warstwy tak naprawdę zależą od Was i tego jak dużego pom poma chcecie mieć. Swoją bibułę (marszczoną) ucięłam w 3/4 wysokości - dzięki czemu wyszły mi dwa pom pomy - jeden duży i jeden mały. Długość warstwy to ok 20 cm.Krok 2.

Gdy mamy już ułożone warstwy zwijamy je tak jak na wachlarz - jestem przekonana, że każdy wie jak należy to zrobić (zaginamy kawałek, odwracamy na drugą stronę, zaginamy, odwracamy itd.). Całość wiążemy na środku kawałkiem sznurka lub nitką.
Krok 3.

Końce "wachlarza" ucinamy w trójkąt lub półkole - jak widać na zdjęciu. Każda z tych opcji da nam inny kształt pom poma. Wycięcie powinno być znaczne (nie delikatne), tak aby powstały ładne płatki.
Krok 4.

Następnie rozkładamy jedną połowę - jak na zdjęciu powyżej i zaczynamy rozdzielać warstwy (zdjęcie poniżej). Należy robić to delikatnie - są one bardzo cienkie i łatwo je podrzeć. Warstwy rozkładamy naprzemiennie tj. raz warstwa z prawej, a raz z lewej strony.


Gdy skończymy jedną połowę, to samo robimy z drugą częścią. Całość należy jeszcze tylko ukształtować i pom pom gotowy! Prawda, że proste?
Jestem przekonana, że gdy zrobicie pierwszego pom poma będziecie mieli ochotę na więcej.


1 komentarz:

....